A játékszabály nem tűnik bonyolultnak, ám a megoldáshoz vezető út nem minden esetben egyszerű. Éppen ezért ez a logikai fejlesztő játék nem csak egy módszertani eszköz, „kellék”az oktatási intézmények számára, hanem egy jó lehetőség családi-, baráti körben a szabadidő eltöltésére is.
A játék lényege, hogy egy háromszor hármas táblán kell elhelyezni kilenc féle, süteményt mintázó formát, a feladatkártyákon feltűntetett szabályoknak megfelelően. A szabálykártyák az elemek, vagyis a sütemények formájáról, színéről és az elhelyezkedéséről adnak információt a játékosnak.
A Chocolate Fix 40 feladványt tartalmaz. A számozás növekedésével a nehézségi fokozat is módosul: tízesével növekszik a bonyolultsági szint, amely lehetőség arra, hogy négy különböző szinten (könnyű, közepesen nehéz, nehéz, nagyon nehéz) mérettesse meg magát a vállalkozó kedvű gyerkőc, vagy felnőtt. A kártyák hátoldalán megtalálható a megoldás, így könnyen visszacsatolást kapunk az eredményről, vagy arról, hogy melyik lépésnél ronthattuk el a feladatot.
A shodoku játékok közé is besorolt Chocolate Fix egyszemélyes játék, tehát egyszerre csak egy valaki játszhat vele. A játék mindenekelőtt fejleszti a logikus gondolkodást. Azáltal, hogy a feladatok egymásra épülnek és fokozatosan nehezednek, a gyermekek egy didaktikai (oktatás elméleti) alapelv, a fokozatosság elve mentén léphetnek a következő szintre, s ez elősegíti a gondolkodási folyamatok egy magasabb fokra lépését, valamint biztosítja, hogy minden gyermek a saját fejlődési üteme szerint haladjon. Fejleszti továbbá a problémamegoldó gondolkodást- hiszen legtöbbünknek bizony kis időbe telik, amíg elkészíti a rendelést, s minden egyes bonbont a megfelelő helyre tesz a dobozban-, az elemző képességet a feladványkártyák értelmezése által, valamint a szem-kéz koordinációt.