Egyszerre rejt fejtörőket az egyszemélyes logikai fejlesztőjátékok szerelmeseinek, ugyanakkor társasjátékokat is az egész családnak. A feladat kezdetben egyszerű: virágokat kell elhelyezni a virágágyásba úgy, hogy a színek és formák jól illeszkedjenek. A nagyobbak feladványaiban és társasjátékaiban azonban egyre komolyabb kihívást jelent az okos kertészkedés.
A játék alapötletét egy játékötlet pályázatának egyik nyertese szolgálta. A játékváltozatokat tapasztalt játékfejlesztők dolgozták ki, pedagógusok, pszichológusok tesztelték, természetesen gyerekekkel. Az "Okos kertész" dobozában különböző játékra bukkanhatsz:
Ügyes manócsapat
|
Vidám kertésziskola
|
Szerencsés kertész
|
Gyors kertész
|
Okos kertész
|
Fejtörők
|
Ki melyik játékváltozatot próbálja ki először?
A játékszabályokat 4 csoportba osztottuk: óvodásoknak, iskolásoknak és az egész családnak való társasjátékokra, illetve egyszemélyes fejtörőkre. Az óvodások és iskolások játékainak esetében fontos, hogy hasonló korú és képességű gyerekek játsszanak egymással. A „Szerencsés kertész” a legalkalmasabb kifejezetten iskolásoknak a matematikai alapműveletek játékos gyakorlására. A családi játékokat gyerekek és felnőttek hasonló eséllyel játszhatják, de itt is van jelentősége annak, hogy milyen gyakorlottak az egyes játékosok. Az „Okos kertész” az a játék, amit 7 éves kortól bárki hamar játszani tud, de az idősebb és gyakorlottabb játékosok tudják igazán kihasználni a taktikai lehetőségeit. 9 éves kortól kifejezetten ezt ajánljuk!
Ezenkívül a játékhoz 4 fokozatban nehezedő, egyszemélyes feladványok is tartoznak. Ezek közül az első 3 fokozatot óvodás kortól ajánljuk, míg a 4. szint feladványai közt néhány nagyobb gyerekeknek és felnőtteknek is fejtörést okozhat.