Jump to content

Ki ölte meg Harry Pottert?

2017. 06. 26. 19:06

A Roxforti Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola az ebédlőasztalra költözött: a Warner a Harry Potter-filmek szereplőivel és Voldemort zseniálisan gonosz szívatásaival turbózta fel minden idők legnépszerűbb nyomozós társasjátékát, az 1949-es Cluedót.

A Parker kiadó 1949-es Cluedója még ma is az egyik legsikeresebb nyomozós társasjáték. Rengeteg újranyomást ért meg az elmúlt évtizedekben: készült belőle párizsi kiadás, múzeumos verzió, gyerekváltozat, sőt, mozifilm, musical és számítógépes játék is.

A Potter-Cluedo Roxfortban játszódik, nagyjából a Főnix Rendje mozifilm idején. Dumbledore igazgató még él, a lehetséges elkövetők között pedig ott van Sirius Black unokahúga, az Azkabanból frissen szabadult Bellatrix Lestrange és a minisztériumból delegált főinspektor, Dolores Umbridge is. Azaz a Potter-kiadás rögtön eltér az alapdoboztól abban, hogy itt nem a játékosok között van a gyilkos. Sőt, magát az áldozatot is a lila színű Harry, a sárga Ron, a piros Hermione, a fehér Luna, a kék Ginny és a zöld Neville közül kell kiválasztani (aki persze nem hal meg, csak elkábítják Voldemort szolgái). Mi például Harry nélkül játsszuk végig a Harry Potter Cluedót.

A Rejtély Kártyákon szereplő gyanúsítottak Voldemort talpnyalói. A körözési plakátokról Draco Malfoy, Crak és Monstro, Lucius Malfoy, Peter Pettigrew, Bellatrix és Umbridge filméli megfelelői vicsorognak vissza. Az áldozat elrablásához használt tárgyakat és a bűntény helyszíneit is ötletesen sikerült átültetni a Potter-univerzumba: pisztoly és méreg helyett átkok, altatóital, volt-nincs szekrény, zsupszkulcs és egy visítozó mandragóragyökér szerepelnek a kártyákon, a helyszínek pedig a filmekből ismert tantermek (jóslástan, bájitaltan, stb.) a gyengélkedő, nagyterem vagy épp a bagolyház. Ezek érdekessége, hogy bejáratok és a titkos átjárók teljesen véletlenszerűen nyílnak ki, így például a Szükség szobájába jó ideig nem is tudtunk bemenni.

(Forrás: index.hu / kép: Amazon)