Ezt azért fontos megjegyezni, mert nem is kell nagyon a távoli múltba mennünk ahhoz, hogy találkozzunk olyan elsősorban edukációs jellegű játékokkal, amelyek játékélményüket tekintve legfeljebb a csattogó szárnyú falepkékkel vannak egy súlycsoportban. A Pesti Srácok nem ezek közé a játékok közé tartozik.
Játékmenetét leginkább talán a Pandemic-hez, illetve a Twilight Struggle-höz szokták hasonlítani, amiben van némi igazság, én azonban azt mondanám, hogy a Pesti Srácok mechanikája kellően elegáns ahhoz, ne kelljen más játékokra mutogatni, amikor próbáljuk elhelyezni saját játékpolcunkon. Az összehasonlítás persze elkerülhetetlen, hiszen a kooperatív játékok rendkívül népszerűek manapság, ráadásul magyar nyelven is egyre több érkezik, elég csak a műfaj nehézsúlyú bajnokára, a Pandemic: Legacyra gondolni.
Ebben a ringben pedig kifejezetten jól teljesítenek a Pesti Srácok; a játék mechanikája kellően letisztult és élvezetes ahhoz, hogy megidézzük konyhaasztalunkon az 1956-os forradalom hét napját.
Ez a játékmód teljességgel kooperatív, azaz a játékosok mind a felkelők oldalán harcolnak a szovjet erők ellen, illetve ebben a játékban a krónika kártyák, az ÁVH kártyák és szalagcím kártyák nem kaptak helyet, valamint ebben a játékmódban az eseménypaklit képző kártyákon szereplő jelzések sem érvényesek. Meglehetősen soványkának tűnik elsőre ez a setup, viszont tapasztalataim szerint tökéletesen alkalmas arra, hogy az újoncokat megismertessük a játékkal. A körök nagyon gyorsan követik egymást, a teljes játék így körülbelül 30-45 perc alatt lejátszható. Kezdők esetén teljesen optimális ez az időmennyiség, és mivel nem nehezek a szabályok, egy-két parti után a játékosok szívesen merészkednek a komolyabb kihívást jelentő bajtárs, illetve szembenálló játékmód felé, amelyek jelentősen nehezebbek, ugyanakkor a tapasztaltabb gémerek számára jóval élvezetesebbek is.
Ennek ellenére nagyon fontosnak tartom a bevezető játékmódot, hiszen a Pesti Srácok egy olyan játék, amely azok számára is érdekes lehet, akik még csak most ismerkednek a modern társasjátékok világával, vagy egyszerűen a korszakkal és a forradalommal kapcsolatos események miatt emelnék le a polcról a dobozt.