Jump to content

Mindent az LCG-ről

2017. 11. 23. 14:23

Az LCG, ahogy a továbbiakban is hivatkozni fogok rá, nem más, mint az angol Living Card Game kifejezés rövidítése. Az LCG rendszer rendelkezik a gyűjtögetős kártyajátékok majdnem összes előnyével: dinamikus, bővülő és folyamatosan fejlődő. A hátrányokat pedig igyekszik kiküszöbölni.

Ez egy olyan kártyajáték, ahol a dobozban megtalálható lapokból kell paklikat építeni és ezeket lehet kipróbálni egymás ellen, vagy a mások által összerakott paklik ellenében. Hála a rengeteg lapnak, egyéni ötletnek és egy kis kombinációs készségnek, az építhető paklik száma óriási.

Game of Thrones
Westeros birodalmába léphetünk maximum 3 társunkkal, ahol a Stark, a Lannister, a Baratheon és a Targaryen ház irányítását vehetjük át. A paklinkban lehetnek karakterek, akik küzdelmekben vesznek részt; helyszínek, melyek bónuszokat biztosítanak; „csatolmányok”, melyekkel más kártyáinkat erősíthetjük (pl.: fegyverek a karaktereinknek), események, valamint tervek. Egy mérkőzés addig tart, amíg valaki össze nem gyűjt 15 hatalom jelzőt. Az LCG-k között a Trónok harca az egyetlen, amit nem csak 2 játékos részére terveztek. 

Android: Netrunner
Hacker vs. Corporation, az örök harc. A céget irányító játékos feladata az, hogy védelmi programokat telepítsen, és megakadályozza a támadót, hogy megszerezze a számára szükséges adatokat. Ennek elérése érdekében védelmeket reprezentáló lapokat játszik ki lefelé fordítva, így a hacker sohasem lehet biztos benne, hogy mi vár rá a következő feltört tűzfal mögött. A céget irányító játékos győz, ha összegyűjti a szükséges mennyiségű Agenda pontot, vagy elegendő sebzést kioszt a hacker. Emellett a hacker feladata feltörni az útjába kerülő falakat, és megszereznie időben a szükséges információkat.

Lord of the Rings
Ellentétben a többi LCG-vel a Gyűrűk Ura témájú változatban nem egymás ellen, hanem együtt küzdötök a gonosz erői ellen. Miután megvannak a paklik, amikkel játszanátok, minden egyes játék előtt el kell döntenetek, hogy melyik küldetést szeretnétek megoldani. Az alapdobozban három küldetés lesz. Egy küldetés két pakliból áll. Az egyik pakli azt a célt szolgálja, hogy végig vezessen a történeten és annak állomásain, amolyan narrátorként. A másik pedig a kihívásokat tartalmazza. Szörnyeket, akikkel meg kell küzdeni és helyszíneket, amiken át kell jutni. Az első pakli minden egyes küldetésnél más, míg a második ugyan egyezik, mégis elég nagy ahhoz, hogy változatos legyen. 

Star Wars
A Sötét Oldal az elnyomó Birodalom. Kártyáik között szerepelnek rohamosztagosok, csillagrombolók, fejvadászok és természetesen a Sith-ek. Nagy erőt képviselnek a játékban is, akiknek elég csak kitartaniuk a győzelemhez. A Világos Oldal a lázadók oldala. A filmek nagy hősei, a felkelők vadászai, a jedik és a csempészek szerepelnek az elérhető kártyáik közt. Kisebb erővel rendelkeznek, de precíz rajtaütésekkel képesek áthúzni a Birodalom terveit.

(Forrás: szellemlovas.hu)