A témából, a játékidőből és a játékosok számából adódóan egy tipikus családi társasjáték, melynek menetét a kicsik is könnyen megértik.
A legkövérebb halakat veszik célba, miközben igyekeznek elvágni vetélytársaik útját. Légy résen, mert hoppon marad a pingvined, ha egy leszakadó jégtáblán reked.
A dobozon a játékosszám mellett (2) szerényen, apró betűvel fel van tüntetve, hogy „vagy több”. Persze, ez definíció szerint egy kétfős játék, de: Abszolút. Hibátlanul. Király. Csapatban.
Taktikai érzéketek lesz a leghűbb társatok, míg a tudomány újabb és újabb vívmányaira támaszkodva küzdötök a hatalomért.
Ha sikerül megszereznie két egyforma feladványkártyát, azokat eldobja, és helyettük elvesz egy agyszeletkét. Aki először összeszed ezekből négyet, az győz.
A Five Tribes egy meeple-lepakolós úgynevezett euró-játék, félig-meddig munkáselhelyezős – egy izgalmas csavarral.
Te mit vinnél magaddal egy lakatlan szigetre? - Egy nagy zsák önérvényesítést? Érdekes gondolat...
A játék elején a fantasy zsáner tipikus sablonkaraktereiként (harcos, varázsló, pap és tolvaj) indulnak el kifosztani a gonosz szörnyektől hemzsegő földalatti kazamatákat.
Sokkal inkább ugródeszka nekik a Limanova hősei, és ha minden jól megy, ezzel a rendszerrel akár az első világháború más csatái és más korok összecsapásai is lejátszhatók a Gladiator Games megvalósításában.
A Szörnymóka a klasszikus, lapfordítós-odacsapós partijátékok sorát gyarapítja majd.
Néha ezeknél könnyedebbekre, néha jóval rázósabbakra. A többi játékosnak pedig tippelnie kell, vajon milyen választ ad a soron lévő.
A dizájn letisztult, mint mindig, az ügynökök között pedig kedvenc titkosügynök-sztárjaitokat fedezhetitek fel.