Taktikai érzéketek lesz a leghűbb társatok, míg a tudomány újabb és újabb vívmányaira támaszkodva küzdötök a hatalomért.
Ha sikerül megszereznie két egyforma feladványkártyát, azokat eldobja, és helyettük elvesz egy agyszeletkét. Aki először összeszed ezekből négyet, az győz.
A Five Tribes egy meeple-lepakolós úgynevezett euró-játék, félig-meddig munkáselhelyezős – egy izgalmas csavarral.
Itt az idő a műveltségi vagánykodásra, és a művelődésre - meg persze a mázlis, egyértelmű tippekre, amik azért közelebb hozzák a győzelmet.
Te mit vinnél magaddal egy lakatlan szigetre? - Egy nagy zsák önérvényesítést? Érdekes gondolat...
Természetesen nem csak hozzátenni lehet a munkához, a szemétkedést segítő kártyák kijátszásával pontoktól foszthatjuk meg a többieket, de minimum késleltethetjük, hogy az adott kötet a nyomdába kerüljön.
A játék elején a fantasy zsáner tipikus sablonkaraktereiként (harcos, varázsló, pap és tolvaj) indulnak el kifosztani a gonosz szörnyektől hemzsegő földalatti kazamatákat.
Sokkal inkább ugródeszka nekik a Limanova hősei, és ha minden jól megy, ezzel a rendszerrel akár az első világháború más csatái és más korok összecsapásai is lejátszhatók a Gladiator Games megvalósításában.
Az alapjátékhoz egy sztori tartozik, ami egy 1920-as évekbeli elmegyógyintézetben játszódik, de azóta is érkeznek hozzá a kiegészítők.
A Szörnymóka a klasszikus, lapfordítós-odacsapós partijátékok sorát gyarapítja majd.
A grafika is elmozdult a gyermekkönyvek illusztrációinak irányába. Valamint egy új feladattípus is érkezik, mégpedig a kakukktojás.
Azaz a Potter-kiadás rögtön eltér az alapdoboztól abban, hogy itt nem a játékosok között van a gyilkos.