Ehhez a játékosok a megszokott módon, óramutató járásával megegyező sorrendben kerülnek sorra, és hajthatják végre a körük két fő fázisát egymás után: Akció és Erősítés.
Egy olyan gyűjthető - és alakítható - figurákkal felturbózott társasjáték, amely vegyíti a hagyományos társasjátékok és a terepasztalos stratégiai játékok legjobb elemeit.
Az egzotikus kelet és a modern társasjátékok találkozásának egyik legelegánsabb példája.
A Blood Rage nem szarral gurigázik. A társasjáték az északi mitológia Ragnarök nevű eseményét, azaz az összevikingezett világvégét dolgozza fel három felvonásban, amit különböző korok jelképeznek
A felállított játéktér viszont szerintem nagyon jól néz ki, kellően színes, minőségi hatást kelt, vonzza a tekintetet.
A játékosok tehát ezek közül alapvetően különböző személyek és hajók közül választhatnak a kikötőből, amennyiben az éppen húzó játékos úgy állt meg, hogy nem kellett kidobnia a felhúzott lapokat – azaz nem húzott fel két egyforma színű hajót.
Ekkor kell lelépni az ültetőtáblán a pontokat, ezután pedig egy új üres ágyást vesz maga elé a játékos, a leszedett virágokat keverve a kerti ösvényhez illeszti.
Teljesen hasztalan létrehoznom egy ragadozót, ha minden egyéb asztalon lévő faj rendelkezik a fára mászás képességével, az enyém pedig nem.
18 lap is elég egy briliáns játékhoz.
A kört az a játékos nyeri, akinek a nap végén a hercegnőhöz legközelebb álló személynél jár a levele, vagyis az, akinek a legnagyobb értékű lap marad a kezében.
Adott Tokió városa, meg egy rakat szörny, akik miközben azon vannak, hogy szétverjék egymást, szétzúzzák maguk körül a várost is.
Azt is mondják, hogy a játék akárhányszor újrajátszható, és még a sakknál is megunhatatlanabb. Nézzük, mik rejlenek az ígéretek mögött.